Ноти

Введіть кілька літер для уточнення списку:

ЦИТРУСОВІ

Цитрусові ноти в парфумерії частіше називають Геспериди як сукупність плодів всього підсімейства цитрусових(Hesperidia), названі в честь Гесперид - німф із грецької міфології. Сюди входять фрукти та всі всі інші рослини,котрі пахнуть як цитруси (наприклад вербена, лимонник), і деякі з них використовувались в древній парфумерії нарівні з дорогоцінними смолами.Порівняно новими парфумерними інгредієнтами є помело, грейпфрут, юзу і хассаку.

Цитрусову есенцію отримують шляхом вижимки, в основному холодної, шкірки плодів для збереженням притаманної їм свіжості. Винятком є петитгрейн, котрий отримують за допомогою парової дистиляції пагонів та листя гіркого апельсина. Цитруси частіше входять в верхні ноти аромату, надаючи йому свіжості та соковитості. Їх аромат покращує настрій, здається сонячним та оптимістичним і створює відчуття легкої елегантності та чистоти. Бергамот є невід'ємною частиною класичної формули одеколону, а в цілому цитруси чудово доповнюють квіткові та смолянисті ноти в східних ароматах, складають компанію фруктовим нотам, розбавляючи їх солодкість та додаючи терпкості.

більше...

ФРУКТИ, ОВОЧІ ТА ГОРІХИ

Фруктові ноти, крім цитрусів, котрі формують власну групу, стали настільки популярними в останні роки, що заслуговують на окрему категорію. Овочеві ноти не настільки поширені, часто їх наявність- ілюзія, котру створюють інші складники: наприклад, ноти ріпи, котрі насправді передає корінь ірису.

Як правило, фрукти та овочі не піддаються дистиляції через високий вміст води і незначний вміст ароматичних речовин. Тому їх запах відтворюють за допомогою синтетичних речовин. Їхній ефект в парфумерії може варіюється від легкого та освіжаючого до густого та соковитого і до темного й таємничого.

Фрукти та овочі забезпечують нюанси переливів та освіжаюче відчуття в ароматах. особливо популярними фрукти стали в категорії фруктово-квіткових ароматів 2000х років, в той час, як слива та персик (відомий Persicol) вже давно були вагомими компонентами бази класичних парфумів, створених в першій половині XXст.

Горіхи в парфумерії перш за все представлені мигдалем (інколи його плутають з cherry-pie tree, тобто геліотропом, і найчастіше мигдаль відтворюють з допомогою тих же ароматичних речовин, що використовуються й для аромату геліотропу та мімози), арахіс (Bois Farine), лісовий горіх(Praline de Santal і Mechant Loup). Це все штучно створені ноти. Ноти горіха можуть бути чудовою зав'язкою для більш ефірних чи землянистих матеріалів, як наприклад ветивер в Vetiver Tonka Hermessences.

більше...

КВІТИ

Хоча квіти - дуже очевидна категорія нот аромату, в ній є багато нюансів: від бананового відтінку верхньої ноти іланг-іланга, відтінку вина в свіжих троянд і пудрового, мигдального відтінку геліотропу, до камфорності свіжозрізаної туберози. Від абрикосового запаху османтуса, лимонних відтінків магнолії та карамельних переливів лаванди, квіти відкривають нам дивовижні нюанси ароматів, що не залишають байдужими не тільки комах, а й людей.

Багато квіткових ароматів отримують з допомогою безпосередньої обробки ароматичної сировини: троянда ті жасмин, як відомо, цінуються завдяки їх незрівнянним есенціям, котрі видобувають різними способами(екстракція розчинником, анфлераж, дистиляція). Інші квіти, що використовуються для натуральних екстрактів - іглиця, тубероза, лаванда, османтус, безсмертник, іланг-іланг і чорнобривці.

Аромат інших квітів отримати набагато важче, оскільки вміст ароматичних речовин в них дуже незначний і видобування їх не є доцільним. Фіалка, лілія та водяний лотос виробляють абсолю, але він дуже дорогий і виробіток настільки мізерний, що лише нішеві марки та марки натуральної парфумерії можуть собі їх дозволити.

Аромат фрезії, півонії, конвалії, мімози, геліотропа, фіалки(в більшості випадків,нарциса, гіацинта зазвичай відтворюють в лабораторних умовах з допомогою кількох синтетичних молекул.

Квіткові запахи додають романтичного і часто жіночного відтінку композиції, посилюючи відчуття природної краси. Вони розсіюють легкі верхні ноти в загальній композиції, де все має своє місце, і пом'якшують важкість надто міцних матеріалів, таких, як смоли та бальзами. Якщо вірити ароматерапії, натуральні екстракти квітів також впливають на душу, поліпшуючи контакт зі світом природи та забезпечуючи духовний підйом.

Очевидно, що квіти відіграють важливу роль в сімействі квіткових ароматів, але крім того їм вдалось потрапити в тій чи іншій формі практично у всі парфумерні композиції, від найлегшого одеколону до найпишнішого східного парфуму, і навіть у деякі чоловічі аромати. Особливо визначну роль вони відіграють у "квітково-східних" парфумах, де яскраво сяють серед розкішних східних матеріалів.

більше...

БІЛІ КВІТИ

Це підгрупа в групі Квіткових нот, але заслуговує власного запису, оскільки "білі квіти" складають основу цілої підкатегорії ароматів "білоквіткові". Під білими квітами ми маєм на увазі апельсиновий цвіт, жасмін, гарденію, туберозу, франжипані. Незважаючи на те, що жимолость в природі насправді може бути жовтого кольору, храктер її аромату не такий, як у жовтих квітів (наприклад, в мімози), і характеризується як солодкий, нектарний, п'янкий аромат білих квітів.

Конвалія ж, попри те, що біла, характеризується як "зеленоквіткова", оскільки не має деяких характеристик інших білих квітів і перекликається з ароматами групи "зеленоквіткові" (відповідно до класифікації Едмонда Рудницки): гіацинтом та нарцисом.

Білі квіти мають найбільш наркотичний запах зі всіх квітів; пишний, багатий та дійсно п'янкий, практично ключ неперевершеної жіночності в будь-якому парфумі, де б вони не з'явились.

більше...

ЗЕЛЕНІ, ТРАВ'ЯНІ ТА ФУЖЕРНІ АРОМАТИ

Під "зеленими" ароматами ми маємо на увазі ноти листя та свіжоскошеної трави, котрі надають композиції пікантності. Також в цю класифікацію входять деякі класичні гострі екстракти, такі як гальбанум - смола трав'янистої рослини з міцним, пронизливо гірким зеленим запахом. Це безперечно весняна верхня нота вінтажного Vent Vert від Balmain, де він вперше відіграв головну роль.

Лист інжиру - унікальна нота, відтворена з допомогою синтетичних матеріалів, котра надає сучасним "інжирним" парфумам їхнього гіркувато-зелено-наближеного до кокосу солодкуватого аромату. Інший вартий кваги лист, що має власний характер - лист томату, що зустрічається в Eau de Campagne від Sisley, Folavril від A.Goutal і Liberte Acidulee від Les Belles de Nina Ricci.

Лист фіалки - це дуже популярна сьогодні зелена "листяна" нота. Вона надає багатьом композиціям, особливо чоловічим, схоже на свіжий огірок відчуття водянистості. Окрема підкатегорія - ноти чайного листя, котрі надають композиціям свого неповторного ароматичного характеру, залежно від якого парфумери й зупиняють свій вибір на одному з видів(зелений, червоний, білий, чорний, Улун, т.д.).

Трави зазначаються парфумерами як "ароматичні ноти". До них належить багато таких, що використовуються в кулінарії - наприклад, розмарин, тмин, м'ята, тархун, майоран, фенхель, базилік (котрий вважається пряною нотою завдяки вмісту євгенолу), шавлія, аніс. Інші, такі як полин, аїр, дудник та нард, мають інтенсивний трав'янистий характер і відразу надають характеру аромату, в котрий входять.

Назва "фужер" походить від французького fougère (папороть), котрий походить не з природи (у папороті практично нема запаху), а з історичного "акорду" лаванда-мох-кумарин,котрий був розроблений, щоб передати загадкові ноти зеленого, вологого лісу. "Прабатько" цього виду ароматів - Fougère Royale від Houbigant, створений Полом Парке (Paul Parquet) в 1882. Композицію складали переливи солодких та гірких нот з деревними, вологими та прохолодними нюансами, котрі робили фужери квінтесенцією мужніх чоловічих парфумів.

Фужерні аромати відтворюють землянисті, вологі та темні запахи лісу і значною мірою містять фантазійні ноти, бо хоча видобування Aspidium з папороті за допомогою розчинників можливе, кількість речовини себе не виправдовує. Завдяки своїй пластичності, підкатегорія фужерних ароматів включно з пряними та трав'янистими нотами складає найпоширенішу категорію чоловічих парфумів.

більше...

ПРЯНОЩІ

Група Спеції - знайома читачеві категорія парфумерних нот, значною мірою завдяки традиційному використанню їх в кулінарії. Деякі з них, такі, як кориця,перець, гвоздика, коріандр, імбир займають почесне місце в кухонній шафці будь-якої господині. Інші - менш поширені, від дорогоцінного зібраного вручну шафрану до тамаринду і кмину, і дуже ніжного, трояндового відтінку рожевого перцю. Справжні спеції зазвичай сушені, але є також деякі трави з пряним присмаком, такі як орегано. Вони можуть бути і свіжими, й сухими.

Спеції можна розділити на дві категорії: "теплі" (пряні та зігріваючі, наприклад, кориця), та "холодні" (скоріше освіжають, як коріандр, кмин, кардамон). Це допомагає парфумерам надати бажаного ефекту парфуму за допомогою правильного вибору спецій. Вони можуть додати в композицію подібних елементів, аби підсилити ефект, або зіграти на контрасті.

більше...

СОЛОДКІ, ГУРМАНСЬКІ ЗАПАХИ

Ця соковита група нот аромату була представлена вперше з винайденням "гурманських" ароматів, як підгрупи східних парфумів в 1990х та 2000х і з того часу поширюється. Ці аромати, в основному зав'язані на ароматі ванілі, нагадують запахи їжі, зокрема солодощі та десерти; Вони варіюються від простіших відтінків шоколаду, свіжих вершків та карамелі до складних або екзотичних композицій таких, як макаруни, крем-брюле, завжди популярні кексики та нуга.

Першим комерційно вдалим "гурманським" ароматом є Angel, випущений в 1992, котрий відтворює запах карамелі та шоколаду з допомогою ethyl maltol (ноти солодкої вати/цукрової карамелі), натуральні пачулі (вони дають відтінок какао) разом з стандартним етилваніліном. З того часу, заохочені комерційним успіхом Ангела, аромати десертів процвітають і ця група ароматів є одною з найважливіших в сучасній парфумерії. Хоча деякі натуральні матеріали можуть наслідувати солодкі запахи чи запахи їжі, переважна більшість цих нот відтворюється через майстерне компонування натуральних та синтетичних інгредієнтів.

Хоча гурманські ноти в основному використовують у жіночих парфумах, в котрі солодкі ноти включити легше, вони також можуть траплятись і в чоловічих ароматах або парфумах унісекс.

Ці їстівні ноти викликають відчуття ейфорії та грайливості, роздражнюючи смакові рецептори нарівні з рецепторами запаху, і це доводить, що в відчутті смаку велику роль грає і аромат. Вони змушують нас по-новому дивитись на парфумерію, і інтригують, коли досвідчені парфумери створюють все складніші та складніші композиції.

більше...

ДЕРЕВА І МОХИ

Деревні ноти надійні та податливі, як туз в колоді досвідченого парфумера, вони складають базу композиції та посилюють інші елементи залежно від їх ольфакторного типу. Деякі з них - справжній скарб, вони можуть можуть виступати як на початку композиції, так і в середині (наприклад, палісандр).

Ароматичний характер деревини широко варіюється в залежності від типу дерева. Якісь з них можуть пахнути смолисто, як гуаяк. Інші терпкі і нагадують нову коробку олівців - наприклад,кедр. Бувають з вершковим, молочним ароматом, глибокі та м'які - такий сандал. А є деревні ноти настільки особливі, що можуть характеризувати цілу композицію: агар/уд настільки багатий та складний, що охоплює горіхові, деревні, інколи затхлі, навіть камфорні відтінки аромату. Або згадайте, як сосна чи ялина асоціюється в нас з певною порою року.

Хоча деякі деревні ноти відтворюються з натуральної речовини, наприклад анфлераж чи дистиляцією дерев'яних трісок, деякі інші ноти, хоч і можуть видобуватись натуральним способом, відтворюються лабораторним синтезом. Причини - стійкість, рентабельність та безпечність.

Ветивер та пачулі - цікаві винятки в групі деревних нот, бо ветивер - це власне трава з заплутаною кореневою системою, а пачулі - листя східного куща, але їхній ароматичний характер відповідно до класифікації деревний. Деревні ноти переважно сфера чоловічих парфумів - в основному завдяки асоціацій з надійністю, котрі викликають, меншою мірою через їхній запах, але їхня багатогранність робить ці ноти суттєвою складовою і жіночих та унісекс ароматів. Ароматів, котрі не містили б ні одної деревної ноти в композиції дійсно дуже мало.

Група Мохи містить підгрупу, оскільки складається і з моху, і з паразитичних лишайників, що ростуть на деревах (як дубовий мох). (Evernia prunastri) та деревний мох (Evernia furfuracea). Ароматичний характер моху незамінний, хоча в парфумерній індустрії зроблено багато спроб відтворити його ідентичними молекулами, бо тепер сировина моху потрапила під нормування IFRA.

Запах моху чорнильно-гіркуватий, з глибоким, тривожним темним відтінком, темно-зелений, схожий на запах лісового настилу восени. Тому, відомо, їх використовували як основу в шипрових та фужерних сімействах ароматів; дійсно, дубовий мох - однин з трьох опор, котрі складають кістяк цих двох категорій. Їх якості - приземленість, задумливість, замислена та похмура чуттєвість, що надавала ретро-ароматам їх характерного звучання.

більше...

СМОЛИ І БАЛЬЗАМИ

Смоли та бальзами - одні з найдавніших парфумерних матеріалів, і часто складають основу Східної групи ароматів. Їх поділяють на різні категорії залежно від якостей.

Категорія інгредієнтів з м'яким бальзамічним запахом включає в себе ваніль, бензоїн (смирну), Перу бальзам, Толу бальзам (подібний до Перу, але трішки солодший та свіжіший). У них ніжний відтінок, і водночас вони м'яко огортають і мають яскраво виражений характер. Вони допомагають закріпити та продовжити квітковий аромат в композиції і утворюють напівсхідні та квітково-східні аромати (в поєднанні з багатими квітковими есенціями).

Смолисті бальзамічні інгредієнти включають опопонакс, ладан/олібанум, мирру, березовий дьоготь, елемі та стиракс. Ці матеріали мають глибший аромат, з довгим шлейфом, додають оригінальності та діапазону аромату. Вони чудово поєднуються з деревними нотами, оскільки самі виходять з деревної кори у вигляді кристалізованих крапель.

більше...

МУСКУС, АМБРА, АНІМАЛІСТИЧНІ НОТИ

Термін "анімалістичний" застосовується до натуральних та синтетичних матеріалів, котрі мають запах, що нагадує тварин- або справжніх, або, більш метафорично, чуттєву природу наших власних людських тваринних інстинктів і їх первісну силу.

В парфумерії анімалістичні ноти в основному надавались оленячим мускусом, касторіумом, амброю та циветтою, але в наш час постало етичне питання експлуатації і винищення цих тварин, тому їх використання визнано застарілим і як правило натуральні речовини замінюються синтетичними. (Тільки сіра амбра видобувається не насильницьким шляхом, оскільки кашалот сам випускає її в океан. Але це надто рідкісний і дорогий інгредієнт для промислового використання, тому синтетичне її заміщення-звичайна практика.

Зараз існують сотні лабораторно синтезованих варіантів мускусу з ледь відчутними відтінками запаху(Galaxolide, Habanolide, Ethyl Brassylate, Allyl Amyl Glycolate і т.д.).

Амброві ноти відрізняються від сірої амбри в тому, що перші - це суміш смол, що мають теплий, солодкуватий і дуже глибокий аромат (найчастіше в групі "Східні"), в той час, як друга має швидше солонуватий, з легкими шкіряними нотами запах, без відчутної солодкості.

Кілька прикладів непрямого використання тварин для анімалістичних нот без завдання їм шкоди - це даман (використовуються їх скам"янілі екскременти), тинктура (настоянка) козячої шерсті, смажені морські черепашки та віск з вуликів. Деякі рослини, такі як дягель та насіння амбретти, також виробляють сполуки з анімалістичним запахом, котрі заміняють мускус.

Не в останню чергу парфумерія використовує і "фантазійні ноти", винайдені з допомогою творчого змішування різних інгредієнтів або окремого синтетичного відтворення, що нагадують пов'язані з тваринами запахи, такі як молоко, ікра, морська зірка, лізіхітон американський (пахне скунсом), бекон, шматочки барбекю, шкіра або замша.

більше...

НАПОЇ

Ароматні композиції часто відображають запах популярних напоїв в певній частині своєї формули, від святкового шипіння шампанського до тропічного задоволення Піна Колада і від підкопченого карамельного смаку Кока-Коли до вершковості хорошого капучіно. Ці відтворення можливі завдяки:

* використання інгредієнтів, які складають частину рецепта для даного напою (Кока-Кола, наприклад, в якому сік лайма, екстракт ванілі, кориці, неролі, апельсин, коріандр і мускатний горіх посідають чільне місце)

* асоціація деяких ароматичних речовин з запахами, котрі ми знаєм з напоїв (наприклад, подібна до аромату вина нота декотрих трояндових есенцій, або подібний до аромату джина запах ягід ялівцю, тому, що вони власне використовувались для його ароматизації раніше, і т.д.)

* синтетичні молекули, які були розроблені для отримання бажаного ефекту.

Ноти напоїв в парфумерії забезпечують ефект соковитості, апетитності, часто поєднуючись в фруктово-квіткові суміші або спокусливі "гурманські" аромати.

більше...

НАТУРАЛЬНІ І СИНТЕТИЧНІ, ПОШИРЕНІ І РІДКІСНІ

В цій групі ми помістили пудрові та земляні ноти, а також деякі незвичайні ноти, котрі можуть траплятись в композицях ароматів.

Advertisement

Популярні бренди та аромати: